
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Supply Voltage | 4 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Threshold Voltage | 1.71 V |
| Operating Supply Current | 9 µA |
| Quiescent Current | 9 µA |
| Max Supply Current | 18 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 1.75 V |
| Undervoltage Threshold | 1.71 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 1.75 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 1.67 V |
| Accuracy | 2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | Voltage Supervisory |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 691
Distributors
pcbx
Unit Price$0.83270
Ext.Price$0.83270
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.83270 | $0.83270 |
| 10 | $0.60443 | $6.04430 |
| 25 | $0.54801 | $13.70025 |
| 50 | $0.51541 | $25.77050 |
| 100 | $0.48474 | $48.47400 |
| 300 | $0.46018 | $138.05400 |
| 500 | $0.43687 | $218.43500 |
| 1000 | $0.42148 | $421.48000 |
| 3000 | $0.40609 | $1218.27000 |
| 5000 | $0.38643 | $1932.15000 |
